• Vianočné prianie

• Vážení rodičia, milí žiaci,

po roku tu máme opäť čas pokoja, lásky a rodiny. Žiaci a zamestnanci školy Vám prajú pokojné prežitie vianočných sviatkov. Pevne veríme, že ich prežijete v pokoji, zdraví a s Vašimi najbližšími.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vianočné prázdniny sa začínajú 23.12.2022 a končia sa 6.1.2023. Na žiakov sa v škole znova tešíme v pondelok 9.1.2023.

• Mini školské trhy

• Milí rodičia, žiaci

Zajtra 21.12.2022 sa v škole uskutočnia mini trhy, na ktorých si budete môcť kúpiť výrobky žiakov, ktoré ešte máme k dispozícii za zvýhodnené ceny.

• Slovenský rekord

• Tento rok sa naši žiaci 23.9.2022 zúčastnili na koncerte. Neboli však len diváci, ale sa stali súčasťou orchestra, čím pomohli k dosiahnutiu slovenského rekord.

• Oznam školskej jedálne

• Milí rodičia,

Výška príspevku na nákup potravín a príspevku je v školskom roku 2022/2023 stanovená v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Dolné Zelenice č.1/2017, ktorým sa určuje výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v materských školách, v školských kluboch detí a zariadeniach školského stravovania, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Dolné Zelenice v znení dodatku č.3 k VZN č. 1/2017 schváleného dňa 15.12.2022 s účinnosťou od 01.01.2023, ktorým sa mení a dopĺňa všeobecne záväzné nariadenie č.1/2017 nasledovne:

Príspevky na nákup potravín na jeden deň pre dieťa základnej školy je v 2. finančnom pásme:
              Žiaci I. stupeň ZŠ: 1,50 €
              Žiaci II. stupeň ZŠ: 1,70€
              Zamestnanci školy: 2,40€

Mesačne platby paušálom  (priemer na 18 dní) :
              Žiaci I. stupeň ZŠ: 27€
              Žiaci II. stupeň ZŠ: 31€
              Zamestnanci školy: 40€

Mesačné platby paušálom za stravu treba uhrádzať
              najneskôr do 20.dňa v mesiaci na účet:
              SK1211110000006621981056
              Do poznámky uviesť:meno a priezvisko dieťaťa

Preplatky za stravu budú zúčtované stravníkom po ukončení školského roka
              2022/2023 a budú vrátené na účet stravníka.

• Mikuláš pre druhých

• Tento rok sa na našej škole opäť konala zbierka sladkostí s názvom Mikuláš pre druhých. Vyzbierané sladkosti boli odovzdané Trnavskej arcidieceznej charite. Ďakujem ešte raz všetkým rodičom,ktorí sa do zbierky zapojili a urobili tak radosť iným.

Dostali sme aj takéto pekné poďakovanie:V mene Trnavskej arcidiecéznej charity sa chceme rodičom aj škole poďakovať, že si v tomto období spomenuli na deti, pre ktoré nie je obdarovanie samozrejmosťou. Ďakujeme, že pomáhate s nami.  https://charitatt.sk/

• Vianočná Viedeň

• Dňa 7.decembra sa žiaci 2.stupňa zúčastnili exkurzie do vianočnej Viedne. Prezreli si zimné sídlo Habsburgovcov Hofburg, nádhernú gotickú katedrálu Stefansdom, vyfotili sa pred rakúskym parlamentom a navštívili aj vianočné trhy pred Rathausom. Vianočna Viedeň je prekrásna, očarí každého. Bola to veľmi vydarená akcia, určite si to niekedy opäť zopakujeme.

• Vianočné trhy

• Základná škola ako jeden z organizátorov chceme vysloviť úprimné poďakovanie
              Rade RZ pri základnej škole, všetkým rodičom a rodinným príslušníkom a taktiež všetkým
              zamestnancom školy za Vašu pomoc a ochotu pri organizovaní vianočných trhov. Ďakujeme tiež
              všetkým návštevníkom, ktorí svojou účasťou podporili podujatie.
              Vašu spoluprácu si vážime a tešíme sa na stretnutie pri ďalších podujatiach našej školy.

• Bábkové divadielko

• 24.11. sme dostali od škôlkarov pozvanie do MŠ na bábkové divadlo Mravec Gregor. Príbeh bol zaujímavý, vtipný,ale tiež poučný. Mravec Gregor totiž nakoniec zistil,že lepšie mu je s kamarátmi v obyčajnom mravenisku ako samému vo vysnívanom krajšom a lepšom mravenisku. Naučil sa,že domov je tam,kde ho niekto čaká,kam sa môže vždy vrátiť a kde ho majú radi a cíti sa v bezpečí.

• Mikuláš v škole

• Dňa 6.12. sa starší žiaci prezliekli do kostýmov a spríjemnili deťom z 1.stupna Mikulášske dopoludnie. Kto vedel, zaspieval a zarecitoval Mikulášovi. Všetci sľúbili,že sa polepšia. Deťom sa ušla malá sladkosť a niektorým i čierne odtlačky :D.