• Siedmaci v knižnici

• Siedmaci sa v piatok zúčastnili zaujímavej literárnej diskusie Kniha vs. film v hlohoveckej knižnici. S pani Brísudovou sa porozprávali o tom, aké sú rozdiely vo filmových spracovaniach rôznych kníh a utvrdili sa v tom, že knihy sú predsa lepšie, ako filmy. Neskôr dostali kartičky s menami spisovateľov a názvami ich kníh, ktoré museli v knižnici čo najrýchlejšie vyhľadať. Niektorí zo žiakov sa stali členmi knižnice a sľúbili, že sa budú vracať častejšie. Na záver sme si ešte spolu zašli na zmrzlinu.

• Deň Zeme na 1. stupni

• Deň Zeme na 1. stupni sa konal netradične 25.4. 2024 v Kultúrnom dome v Dolných Zeleniciach , Celý program pre žiakov zorganizovala externá firma Stellantis Slovakia Trnava pod vedením animátorov. Žiaci si vyskúšali rôzne ekoaktivity ako separovanie odpadu, recyklovanie papierového a plastového odpadového materiálu, z ktorého vyrábali veselé ekopostavičky. Laboratórne pokusy boli zamerané na ochranu vody pred znečisťovaním. Celý program spestril maskot životného prostredia žabiak Emil, s ktorým si žiaci zatancovali a zaskákali na švihadlách. Na záver získali za svoje úsilie darčeky ako farbičky, píšťalky či pexeso.

• Mestské kultúrne centrum Hlohovec

• Ak chceš vedieť, aké kultúrne a spoločenské podujatia ťa čakajú v meste Hlohovec, tak check-uj TIK TOK kultura_hlohovec alebo Instagram @kultura_v_hlohovci.

Buď v obraze a zabav sa s nami.“